ГІМНАЗІЯ № 6 Херсонської міської ради

Вид деятельности: 

ГІМНАЗІЯ № 6 ХЕРСОН.   

   Розбудова гімназійно-освітнього простору для формування всебічно розвиненої особистості – головна місія Херсонської гімназії № 6 Херсонської міської ради. Директор Світлана Корж, заслужений працівник освіти України та мудрий керівник, разом з командою педагогів-однодумців впевнено крокують до мети –  забезпечити послідовне свідоме становлення особистості на всіх ланках навчання: від учня-першокласника до конкурентноспроможного, всебічно розвиненого випускника, здатного приймати відповідальні рішення у дорослому житті. Протягом 4-х років в гімназії у тісному тандемі адміністрації, всіх педагогів, батьків учнів, громадських організацій, успішно здійснюється розбудова нового освітнього простору на засадах НУШ, втілюються у шкільне життя її найкращих ідеї. 
   Особливої привабливості гімназії додають її місцезнаходження у центрі міста, а також позитивний імідж не тільки у місті, але й в області та країні.
   У гімназії навчаються 996 учнів, з них 451 – у початковій школі (14 класів), 545 – у середній та старшій школі (17 класів).
   Кожного року зростає кількість бажаючих навчатися в гімназії завдяки чудовій можливості вивчати англійську мову поглиблено та на профільному рівні (профіль «Іноземна філологія») через впровадження спецкурсів «Країнознавство», «Англійська література», «Американська література», курсу за вибором «Ділова англійська мова». Німецьку мову як другу іноземну учні вивчають 3 години на тиждень на академічному рівні та успішно здають міжнародні іспити. За час участі у Проєкті з Гете-Інститутом «Міжнародні сертифікати з німецької мови для учнів» 119 учнів підтвердили свої знання на рівнях А1, А2, В1, В2.
   Беручи до уваги багаторічне (з 1960 року) поглиблене та профільне викладання англійської мови на високому рівні, гімназія вже 6 років є базовим навчальним закладом міста з англійської мови. Координаційна група провідних вчителів-методистів гімназії надає теоретичну і практичну допомогу молодим учителям міста. 
   Багато років гімназія плідно співпрацює  з представниками організації GoGlobal, посольств США та Великої Британії в Україні, Британської Ради, Американського Дому у м. Київ,  Корпусу Миру США, Торгівельно-промислової палати. Така конструктивна взаємодія дає учням можливість упевнитися у своїх комунікативних здібностях, реалізувати набуті знання у реальному житті через участь у проєктах спільно  з носіями мов. Кожного року учні-переможці “Програми обміну майбутніх лідерів” (FLEX) навчаються протягом року у США.
   Гімназія – учасник "Школи миру"  в рамках реалізації проєкту «ПОБУДОВА МИРУ В УКРАЇНІ: РОЗВИТОК У ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ УМІНЬ, НАВИЧОК ТА ЗДІБНОСТЕЙ ДО НЕНАСИЛЬНИЦЬКОГО ВИРІШЕННЯ КОНФЛІКТІВ» за підтримки Дитячого Фонду Німеччини (ChildFund Deutsсhland) та  Фонду громади міста Херсона «Захист»;
   Освітній процес в гімназії забезпечує  досвідчений, висококваліфікований творчий педагогічний колектив. 
   З 79 учителів:
- вчителів вищої категорії – 38 (48%);
- вчителів-методистів – 17 (21,5%);
- старших вчителів – 11 (14%)
   Учителі поетапно та відповідально готують учнів до успішного складання ЗНО, забезпечуючи стабільну позицію у 10 найкращих закладів освіти міста, а також екзаменів з англійської та німецької мов міжнародного стандарту.
   Про досвід роботи вчителів свідчить їх залучення до роботи інституційного аудиту, експертних комісій та груп, журі тощо.
   Результативність освітнього  процесу – головний показник роботи гімназії. Про це свідчить стабільно високий якісний показник – 70 % (4-11 кл.).
   За останні 3 роки 215 учнів нагороджено Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;
   Золоту медаль отримали 22 учня, 4 учні отримали Срібну медаль.
   Педагоги закладають основи для здійснення наукової діяльності учнів через їх залучення до участі у Всеукраїнських олімпіадах, інтелектуальних конкурсах, науково-дослідницькій роботі з різних навчальних дисциплін; 
   Так, у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-члені МАН за 3 роки маємо 9 переможців І етапу, 9 –ІІ етапу, 2 – ІІІ (республіканського) етапу конкурсу.
   Виховна робота спрямована на  розвиток здібностей кожної дитини через роботу учнівського самоврядування на високому рівні та позакласну роботу. 552 учня зараховані до 40 гуртків та секцій. На базі гімназії працюють гуртки від позашкільних навчальних закладів: Художня гімнастика, Літературне краєзнавство, Історичне краєзнавство, спортивне орієнтування тощо.
   Бібліотека гімназії третій рік працює як Лабораторія перспективного досвіду з напрямку «Краєзнавча діяльність шкільної бібліотеки». Також на базі бібліотеки створено Школа миру"  в рамках реалізації проєкту «ПОБУДОВА МИРУ В УКРАЇНІ».
   Гімназія завжди  підтримує тісний зв'язок зі своїми випускниками. Ті навички та уміння, які вони набувають у стінах гімназії,  стають  їм у нагоді на подальшому життєвому шляху, в усвідомленому виборі професії та добробуті загалом. 99% випускників кожного року вступають до вищих навчальних закладів переважно на бюджетній основі. В останньому році з 58 випускників 20 надали перевагу місцевим ВНЗ, 21 – топ-ВНЗ України (Київ, Харків, Одесса, Львів, Вінниця),  13 – навчаються у національних державних вищих закладах за кордоном (з англійською мовою викладання).
Адрес: 
73003, Херсон, вул. Пестеля, 4
Телефон: 
(0552) 22-50-53, 22-58-58
Сайт: 

табы